Jak na pěkné akvárium

Na rybičky v akváriu je vždy pěkný pohled. Za krásným, uklidňujícím dojmem, který akvária v člověku vyvolávají, však stojí obvykle velká spousta úsilí, vědomostí a času jejich majitelů.

Chov rybiček vyžaduje kromě znalosti potřebných informací také mnoho doplňků a komponent. Základem je samozřejmě akvárium, které je možné ozdobit vhodně zvoleným akvarijním pozadím. Dále je nutné vybavit akvárium i po technické stránce, a to čerpadlem, dmychadlem, filtry, topením, UV lampami a vzduchovými motorky. 

Po pořízení těchto elementárních náležitostí přichází příjemnější stránka zařizování akvária, a to – kromě výběru samotných rybiček – výběr rostlin, které budou krášlit rybičkám jejich životní prostředí a zpříjemňovat jim pobyt v něm.

Dobře vybavené obchody s potřebami pro akvaristiku nabízejí výběr z mnoha druhů rostlin z různých konců světa. Důležité je zároveň poskytovat ke každé rostlině veškeré potřebné informace pro její úspěšné pěstování. Teprve s bujným vodním rostlinstvem se budou rybičky v akváriu dokonale vyjímat!